Депутату Тернопільської облради від Європейської Солідарності загрожує до 3 років за ґратами

Депутату Тернопільської облради Олегу Валову, який погрожував насильством місцевому журналістові, загрожує до 3 років за ґратами. Причиною конфлікту став допис у соцмережах про благодійний фонд, до якого залучена дружина депутата.
Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.

Прокурори Бережанської окружної прокуратури надіслали до суду обвинувальний акт щодо депутата Тернопільської облради за фактом умисної погрози насильством журналістові у зв’язку зі здійсненням професійної діяльності (ч. 1 ст. 345-1 КК України).

Слідство встановило, що у квітні 2021 року депутат погрожував насильством журналісту та його колезі по редакції за допис у Facebook про роботу місцевої громадської організації.

За даними Інституту масової інформації, йдеться про депутата Олега Валова та його конфлікт із редактором видання «Береж.Інфо».

Журналіст Володимир Якимів оприлюднив запис розмови з депутатом, який подзвонив йому після допису про благодійний фонд, до якого залучена дружина Валова.

На записах чоловік просить «не чіпати громадську організацію з доброчинними намірами».

«Будете чіпати ㅡ я вас нах*р поламаю всіх. Ти просто не знаєш, що ти робиш. Ви не уявляєте, з ким ви зв’язуєтесь. Я вас не чіпаю, не кусаю… Але якщо ви будете чіпати цю організацію, мою дружину і всіх тих дівчат, які там займаються, я вас нах*й на нуль помножу. Фізично, морально і так далі. Ти просто не знаєш, що я можу», ㅡ йдеться на записах.

Схоже, саме ці записи редактор видання «Береж.Інфо» передав представникам ІМІ. Журналіст також написав заяву в поліцію про погрози.

У коментарі ІМІ сам Олег Валов запевняв, що про фізичну розправу не йшлося.

«Я телефонував не як до журналіста, я телефонував до людини, яку знаю давно, щоб захистити свою дружину. Ну чому вона має плакати, бо хтось в інтернеті щось таке пише? Про вбивство я теж не говорив. Я мав на увазі інформаційні війни. Якщо щось пишуть про мене, то я теж можу відповісти аналогічно», ㅡ сказав він.

Депутат також додав, що тоді піддався емоціям, а якби знав, що розмову записують, був би делікатнішим і ретельніше добирав би слова. Тоді він наголосив, що готовий відповідати перед законом.

Наразі за статтею, яку висувають депутатові, йому загрожують виправні роботи, арешт до шести місяців, обмеження або позбавлення волі до трьох років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.