Чортківський водоканал отримав Всеукраїнську премію  “Еко тріумф-2021”

У рамках 7-го «LVIV ECO FORUM 2021» КП «Чортків водоканал» відзначили Всеукраїнською премією «Еко тріумф». Нагороду комунальне підприємство отримало у номінації «Кращі реновації у сфері екології» за відновлення роботи очисних споруд, які не працювали понад 30 років. Сучасні очисні суттєво зменшили негативний вплив на екологію. Варто відмітити, що це відповідальність Чорткова не лише перед Серетом, а й перед однією з найбільших річок Європи – Дністром.

Нагадаємо, працювати реконструйовані очисні споруди почали понад пів року тому. Щодня тут очищається більш ніж 4000 тонни стічних вод.

Очищення складається з кількох стадій: механічної (проціджування, відстоювання); біологічної (аеробне окислення, нітрифікація); фізико-хімічної (симультанне осадження фосфатів).

Спершу на решітках затримується велике сміття. Другий етап – пісколовки. Важкий пісок опускається на дно, звідки його згрібають. Далі – первинні відстійники. У них осідають завислі речовини, звідти вода потрапляє в аеротенки. Дві секції аеротенок використовуються як денітрифікатори, дві інші обладнані системою аерації.

Далі у радіальних відстійниках відокремлюється активний мул від біологічно очищених стічних вод. На завершення вода очищається розчином гіпохлориту натрію та потрапляє у річку Серет.

До слова, вартувала масштабна реконструкція очисних споруд державі та місту 45,8 млн грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *