Випускниця тернопільського вузу прокоментувала скандал щодо її сходження на Еверест

Випускниця географічного факультету Тернопільського педагогічного університету Христина Мохнацька прокоментувала скандал, що розгорівся навколо її сходження на Еверест.

Декілька місяців тому жінка анонсувала, що хоче піднятися на найвищу гору світу без кисню. Христина довго тренувалась та вирушила до Евересту.

Днями альпіністку звинуватили у брехні, нібито її немає у списку тих, кому того дня вдалося піднятися на вершину.

Почалося все з того, що у понеділок, 1 червня, на сторінці Університету Короля Данила у Facebook, в якому викладає Христина, жінку привітали з успішним сходженням.

“Ділимось чудовою новиною! Викладачка Університету Короля Данила Христя Мохнацька здійснила успішне сходження на Еверест! Добралась до вершини Христина сьогодні о 07:04 за місцевим часом.
Христина особисто за допомогою сотового зв’язку повідомила проректора УКД Олега Андрухіва про своє успішне сходження сьогодні”, – йшлося у дописі.

Після цього навчальний заклад звинуватили у брехні, адже частина альпіністів, які перебували у таборі в Гімалаях, заявили, що насправді Христині Мохнацькій не вдалося піднятися на вершину.

Зокрема, альпініст з Дніпра Дмитро Семеренко, відомий як перший дніпрянин, який підкорив Еверест, записав відео, в якому заявив – Христина бреше і їй не вдалося вийти навіть з киснем.

Згодом викладачка з’явилася у мережі та спростувала усі чутки. Христина Мохнацька написала, що сходження відбулось, і воно – успішне.

“Спустилася тільки 3 години назад. Збираюся з думками, що ж написати. Може і не треба нічого писати, доказувати. Дочекаюся мого імені в списку піднявшись на вершину, та й все”, – прокоментувала вона.

Крім цього, у своїй спільноті Nova Gora у Facebook альпіністка написала, що вершину “взято”.

“Один раз побачити – набагато краще, ніж сотню почути. У будь-якому випадку, велике дякую тим, хто підтримував і вірив. Все решта не має значення. Але варто пам’ятати, друзі, правда завжди виходить назовні. Та найважливіше – вершину взято!”, – поділилась Мохнацька.

Також на своїй сторінці у Facebook альпіністка підтвердила, що їй не вдалося обійтися без кисню.

“Погода була настільки вітряна, що мій шерпа не дозволив підніматися без кисню”, – додала жінка.

І на кінець зауважимо, попри те, що дівчина вже спростувала чутки, що їй не вдалося побувати на вершині, в мережі продовжують публікувати докази невдалого сходження. Пишуть, що на фото не вона, а її шерпи, також заявляють, що світлини зроблені не на Евересті та “відфотошоплені”. Альпіністи наголошують, що по цей час Христина Мохнацька жодного разу однозначно не прокоментувала подію, а фото, які вона оприлюднила, є дуже сумнівними.

Офіційної інформації, чи вдалося українці піднятися на Еверест та отримати відповідний сертифікат наразі невідомо. Ми стежитимемо за перебігом подій.

Детальніше у скриншотах:

0 02 05 5af9ac967c80e2ca34d6ed24ac9b1cf1148e4473181c2c015019513936cbed7a 5e4319492f79e631

195472795 1921874771312567 3349021247140154499 n

евкер

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.