Тернопільщина: на гектарах полів – картопля з черв’яками

На Тернопіллі виявили шкідників у новому врожаї картоплі. Через це на всій території було запроваджено карантин.

Про це інформують в Управлінні фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

Йдеться зокрема про поширення золотистої картопляної нематоди на картоплі, що виявили у селі Юськівці Кременецького району на площі 2 гектари. Нематода є мікроскопічним черв’яком, його виявили під час щорічного фітосанітарного моніторингу на посадках картоплі. Наявність цього шкідливого організму підтвердили під час експертизи у Тернопільській обласній фітосанітарній лабораторії.

Відтак, було затверджено заходи щодо локалізації та ліквідації цього карантинного організму.

«Одним із таких заходів є дотримання сівозміни із використанням таких культур: бобові, зернові, технічні, що не пошкоджуються картопляною нематодою.

Ще один із заходів – вирощування тих сортів картоплі, які є стійкі до золотистої картопляної нематоди: Аграрна, Белароса, Божедар, Водограй, Доброчин, Мрія, Подільська 96, Повінь, Берегиня, Лілея, Обрій, Пролісок, Делікт, Імпала, Цезар, Кардена, Пікассо, Санте. І не можна допускати домішування садивних бульб нестійких до нематоди.

Також, кожному господарю слід пам’ятати, що при вирощуванні здорового посадкового матеріалу рослина більш стійка до різних захворювань, в тому числі і до золотистої картопляної нематоди. На городі необхідно знищувати бур’яни родини пасльонових, зокрема, пасльону чорного, пасльону солодко-гіркого, блекоти чорної, дурману звичайного”, – каже начальниця відділу карантину рослин Управління фітосанітарної безпеки Людмила Безменська.

Цей карантинний організм, обмежено поширений на території України. Він наносить значну шкоду сільському господарству, особливо великої шкоди завдає на присадибних ділянках та на полях, де картоплю вирощують з порушенням дотримання сівозмін, пише «Суспільне». Хворі рослини за сильного ступеня ураження мають пригнічений вигляд, передчасно жовтіють, відстають у рості та розвитку. Їхня коренева система набуває “бородатого” вигляду. На коренях рослин-живителів навіть неозброєним оком можна побачити численні цисти нематод. У зараженої рослини знижується рівень фотосинтезу, і як наслідок цього – зменшується її біомаса.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.