Тернопільміськгаз є одним з найбільших боржників серед газкомпаній України

Тернопільміськгаз потрапив у список компаній, яка системно не розраховується з «Оператором газотранспортної системи України»та є одними з найбільших боржників.

Окрім тернопільського, високу заборгованість має також Донецькоблгаз. Про це повідомляють на сайті компанії.

«Попри санкції і кримінальні провадження Донецькоблгаз збільшив борг у червні на 57,6 млн грн (сукупний борг – 1,1 млрд грн), а Тернопільміськгаз – на 5,9 млн грн (0,6 млрд грн). Ці два облгази системно не розраховуються с ОГТСУ та є одними з найбільших боржників, які протягом багатьох місяців не сплачують за відібраний газ для своїх ВТВ», – підкреслює Оператор ГТС.

«Оператор газотранспортної системи України» зазначає, що за останні два місяці динаміка погашення заборгованості залишається вкрай низькою. При цьому, частина облгазів продовжує несанкціоновано відбирати газ та накопичувати борги. Наразі заборгованість облгазів перед ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ) за відібраний газ перевищує 9,4 млрд грн.

«За підсумками I півріччя 2021 року заборгованість операторів газорозподільних мереж (обл-, міськгазів) перед Оператором ГТС складає понад 9,4 млрд грн. На цю суму ОГРМ безоплатно відібрали газ з української ГТС для власних виробничо-технологічних витрат (ВТВ)», – йдеться у повідомленні.

До того ж у червні значно наростили борги Кіровоградгаз (на 22,8 млн грн), Херсонгаз (на 19,4 млн грн), Мелітопольгаз (на 5,4 млн грн). ОГТСУ прогнозує, що з настанням нового опалювального сезону ситуація з накопиченням заборгованості погіршиться.

Як повідомлялося, за лютий-березень 2021 року облгази збільшили обсяг відборів газу на ВТВ в сім разів порівняно з січнем. В цілому за два місяці, коли діяла відстрочка платежів, облгази відібрали з ГТС більш як 1 млрд кубометрів газу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.